man shavingPři každodenní péči o pokožku obličeje se muži nevyhnou holení vousů. Někdo dává přednost strništi, ale někdo chodí rád hladce oholen. Jak dosáhnout hladkého oholení, co pomůže při každodenním holení?

Použití gelů na holení

Základem příjemného a komfortního oholení vousů je použití gelu na holení.
Gely na holení obsahují různé zvlhčující přísady, které pomáhájí udržovat holenou pokožku hydratovanou a zabraňují nadměrnému vysušování. Kvalitní gel na holení obsahuje i zklidňující přísady, které podrážděnou pokožku zchladí a zabrání zarudnutí. Jako zklidňující složky se v pánských gelech na holení využívají například výtažky z aloe vera.

Gel na holení nebo pěna na holení?

Pro dokolnalé oholení je důležité použít jakýkoliv změkčující a zvlhčující přípravek, který tvrdé vousy změkčí a připraví na oholení. Jestli se použije pěna na holení nebo gel na holení až tak rozhodující není. Zde záleží na zvyklostech každého a na zvyku v používání.

Holit ručně nebo strojkem?

V tomto ohledu opravdu není radno nikomu radit, protože i zde záleží na zvyku. Každá technika má svoje klady a zápory a záleží možná na množství času, které holení chceme nebo můžeme věnovat.

Ruční holení zabere více času. S břity se musí opatrně a vyžadují určitou zručnost. Nicméně pro ty, kteří dávají této technice přednost, nabízí trh výrobky, které jsou kvalitní a zároveň ušetří čas a peníze.
Holicí břit a gel na holení v promo balení zachrání nejednu zoufalou situaci, kdy se potřebujeme oholit, ale všechny pomůcky jsme zapomněli doma.

Holení strojkem je rychlejší a pohotovější, ale nemusí všem vyhovovat. Moderní strojky jsou však uzpůsobeny tak, aby se i přímo do nich dal aplikovat gel na holení a ten se pak v malých dávkách při holení strojkem uvolňuje.

Tipy jak být dokonale oholen

  • Před holením si tváře navlhčete teplou vodou, ta otevře póry a pomůže změkčit tvrdé vousy.
    Použijte gel nebo pěnu na holení.
  • Při holení břitem bývá oholení opravdu hladké. Veďte břit po tváři lehce, aby nedošlo
    k poranění pokožky. Při nerovnostech buďte opatrní!
  • Oplachujte břit po každém tahu! Teplá voda je nejvhodnější.
  • Začínejte na tvářích a krku, nechejte vousům kolem rtů a na bradě čas na změknutí.
  • Nakonec opláchněte obličej studenou vodou. Studená voda pokožku zklidní a zatáhne póry.