parabenyJste milovníkem kosmetiky? Baví Vás nakupovat kosmetické přípravky nebo Vám naopak přijde nákup kosmetiky jako ztráta času, a proto nakoupíte jen potřebné přípravky, aniž byste se zajímali o obsah?

Ať už patříte do první či druhé skupiny, při nákupu kosmetických přípravků bychom se měli především zaměřit na obsah, nejen na vůni, slíbený efekt či pěkný obal.

Parabeny

Jak už jsme zmínili, při nákupu kosmetiky věnujte náležitou pozornost obsahu, zvláště si dejte pozor na složku zvanou parabeny.
Některé parabeny (jako například methyl-, ethyl-, propyl- a butylparabeny) jsou v kosmetickém průmyslu povolené, chemičtí experti se ale rozdělují na 2 tábory. Jedni tvrdí, že povolené parabeny jsou absolutně neškodné a druzí zase oponují tím, že účinky parabenů na naše zdraví nejsou dostatečně objasněné, proto bychom se parabenům měli vyhýbat. Pochopitelně z toho my spotřebitelé máme zamotanou hlavu a nevíme, kde je pravda.

Účel parabenů v kosmetice

Děsíte se parabenů v kosmetice a ptáte se, proč je tam tedy vůbec dávají? Jaký význam mají parabeny v kosmetickém průmyslu?
Odpověď je jednoduchá. Parabeny v kosmetice působí jako konzervant. To znamená, že výrobky, které obsahují například mléko, se díky parabenům zakonzervují, a tím dodají kosmetickému přípravku daleko větší životnost. Nepanikařte, pokud zjistíte, že zrovna Vaše kosmetika obsahuje parabeny. Nebylo prokázáno, ale ani vyvráceno, že by parabeny měly zásadní vliv na naše zdraví. Jen by bylo vhodné se při nákupu kosmetiky zamyslet nad tím, co kupujete. Věnujte nákupu pár minut a přečtěte si etiketu výrobku.

Nákup kosmetiky online

Chcete kupovat jen kvalitní kosmetiku a neztrácet při tom čas běháním po obchodech? Využijte našeho e-shopu mocdobre.cz, kde nakoupíte nejen kosmetiku, ale i čistící prostředky, bezpečné hračky a kávu.
Dámská kosmetika, pánská kosmetika, péče o zuby, prostředky do pračky, čistící prostředky, vynikající káva, bezpečné hračky, to je výčet našeho sortimentu, který zajisté oceníte. Nakupte rychle, kvalitně a za super ceny.

Akce na poštovné

Pokud nakoupíte v našem e-shopu ze více než 1999,- včetně DPH, pak od nás dostanete poštovné zcela zdarma. Nákupem online ušetříte tedy nejen čas, ale i peníze.