vonavky-clanekSledujete v kamenných obchodech nebo v e-shopech nabídky parfumerií na různé vůně a jen okrajově tušíte co všechna ta označení znamenají?

Parfém, toaletní voda, parfémová voda, kolínská voda apod. je označení, které určuje podle příslušných norem, kolik vonné kompozice je v dané vůni. Toto označení nám tedy ukazuje jak silná vůně je a jak dlouho vydrží.

Složení vůní výrazně ovlivňuje její intenzitu, proto různé typy vůně nejdou navzájem porovnávat. Například citrusová parfémová voda může být daleko méně intenzivnější, než kořeněná toaletní voda.

 

Dělení

Parfémy jsou rozlišovány podle intenzity vůně. Zbytek směsi je doplněn koncentrovaným lihem.

• Parfém

Obsahuje 15-40% podíl vonných látek 

• Parfémová voda

(Eau de Parfum) obsahuje 12-15% podíl vonných látek 

• Toaletní voda

(Eau de Toilette) obsahuje 6-12% podíl vonných látek 

• Kolínská voda

(Eau de Cologne): obsahuje 4-6% podíl vonných látek

 

Zásady používání

Parfém je nejlepší aplikovat na dobře prokrvená místa jako například za ušima, na krku, mezi prsy, na loketních a kolenních důlcích a na zápěstí. Toto pravidlo však nelze brát uplně do slova a je nutné správnou aplikaci vyzkoušet. Svěží vůně by měly být aplikovány důkladněji, než silnější vůně, u kterých stačí několik kapek na zápěstí.

 

Nakupte výhodně

V internetovém obchodě mocdobre.cz Vám nabízíme parfémy pro ženy a parfémy pro muže za velmi výhodné ceny. K tomu máme velmi levnou dopravu objednaného zboží. Výdejní místa - Uloženka - 23,- a Zásilkovna.cz - 54,-, balíky České pošty - Balík na poštu - 49,- , Balík do ruky - 75,-. Možná Vás také zaujme doprava zdarma při nákupu nad 1.999,-!