Proč používat kondicionery?Většina z nás řadí mytí vlasů mezi rutinní péči. Ale není tomu tak. Vlasům bychom měli věnovat náležitou péči, aby vypadaly stále krásně. Každé vlasy si zaslouží maximální péči.

Pokud chcete začít o své vlasy co nejlépe pečovat, snad Vám k tomu pomůže několik typů jak na to.

Jaké přípravky na vlasy?

Pro správnou péči o naše vlasy potřebujeme všechny správné prostředky, abychom měli vlasy zdravé, nevypadávaly nám, netřepily se a účes byl snadný.

Šampon

Šampon je pro mytí vlasů naprosto zásadní. Má za úkol odstranit nečistoty, přebytečný kožní maz, odumřelé částečky kůže, zbytky tužidel i jiných přípravků a vlasy také vyživit. Na výběr máme klasický nebo přírodní, ale vždy jen ten, který vyhovuje našim vlasům.

Kondicionér

Kondicionéry na vlasy tvoří následnou vnější péči. Mají za úkol vytvořit na vlasech jemný povlak, dočasně opravit povrch vlasů, dodat jim lesk a usnadnit úpravu.

Balzám

Tento přípravek tvoří následnou vnitřní péči vlasu. Proniká do kůry vlasů, pomáhá reparovat a posílit vnitřní část vlasů. Odstraňuje mdlý a zplihlý tvaru vlasů, zvyšuje přirozenou elastičnost a snižuje mechanické poškození vlasů.

Používání kondicionérů a balzámů je velice důležité při správné následné péči o vlasy, aby byly zdravé nejen uvnitř, ale i na povrchu.

Při správné péči o naše vlasy jsou velice důležité i tyto činnosti, aby výsledný efekt byl správný, krásný a dlouhodobý:

  • oplachování vlasů - provádíme vždy jen vlažnou vodou s příjemnou teplotou, pozor na horkou vodu, která urychluje proces maštění vlasů
  • rozčesávání vlasů - správný hřeben je s širokými zuby nebo dutý kartáč, mokré vlasy jsou křehké a je snadné je poškodit
  • sušení vlasů – nejvhodnější a nejšetrnější je volné proschnutí, fénování se používá jen v ojedinělých případech, protože vlasy nadměrně vysušuje

Chcete i Vy mít krásné a zdravé vlasy? Pak si kupujte jen kvalitní kosmetiku. V našem e-shopu mocdobre.cz zakoupíte nejen vhodné šampony, ale i kondicionéry.