myti vlasuVe vlasové kosmetice se silikony používají dost často. Pokud budete používat silikonové šampóny či jiné přípravky na vlasy, pak se vyhněte dlouhodobému používání. Používejte je jen opravdu zřídka. I když si myslíte, že silikon Vám ve vlasech nemůže uškodit, opak je pravdou.

Myslíte si, že Vám silikon v šampónu nebo balzámu na vlasy jen pomůžou, ve skutečnosti ale vytvoří ochranný film, pod kterým se vlasy velmi vysušují a lámou. Pravdou zůstává, že v dnešní vlasové kosmetice se silikony objevují stále častěji.

Klady silikonů v šamponech na vlasy

Abychom silikony v šamponech a balzámech na vlasy jen nehanili, pak musíme podotknout, že mají i své výhody. Pokud budete šampon se silikonem používat jen ojediněle, pak Vám pomůžou například vykouzlit požadovaný účes na hlavě.

V balzámu na vlasy má silikon svoje velké plus. Vlasy se díky němu nazacuchávají, vypadají uhlazeně a upraveně a získávají lesk.

Zápory silikonů v šamponech na vlasy

Jak jsme již výše zmínili, tak velmi časté užívání šamponů a balzámů se silikonem způsobují ztrátu lesku, vlas vysychá a cuchá se. Je to paradox, protože při občasném používání působí vlastně silikony v šamponech a balzámech opačně.

Dají se silikony v šamponu na vlasy nahradit?

Účinky dlouhodobého používání šamponu se silikony vedou k tomu, že se ho zákazníci snaží vyhnout. Existuje přírodní kosmetika, kde místo silikonu najdete jojobový olej a další ingredience, avšak nemusejí mít tak příznivý účinek, jako má právě silikon. Například většině ženám s kudrnatými lokny nevyhovují.

Chcete kupovat jen kvalitní kosmetiku?

Sháníte kvalitní kosmetiku za příznivé peníze? Pak navštivte náš e-shop mocdobre.cz. Vyberete si zde nejen dámskou kosmetiku, ale i kosmetiku pro pány včetně parfémů, prací a čistící prostředky a v neposlední řadě nabízíme i kvalitní zrnkovou kávu! Káva značky Segafredo je luxusní káva dodávána do spousty restaurací, kde si jí oblíbilo spoustu lidí.

V široké nabídce našeho e-shopu najdete kvalitní kosmetiku určenou pro západoevropský trh. Vyzkoušejte jí a nebudete chtít již nic jiného.