listerineSprávná zubní hygiena je nezbytným předpokladem zdravých zubů a dásní. Proto musí být péče o zuby každodenní záležitostí dětí i dospělých. Zajímáte se, jaký je rozdíl mezi zubní pastou a ústní vodou? Stačí používat jen zubní pastu nebo ústní vodu?

Zubní pasta

Zubní pasta se správně zvoleným zubním kartáčkem má 2 hlavní úkoly:

  • Kosmetický - leštění povrchu zubů, nežádoucího zbarvení zubů, osvěžení dechu
  • Terapeutický - spolu se správně použitým kartáčkem redukci zubního plaku, případné aplikace léčebně preventivních látek jako jsou bylinky, fluor apod.

Úkolem zubní pasty není tedy pouze zuby vyčistit, ale i po co nejdelší dobu udržet svěží dech. Používání zubní pasty pomáhá také k obnově rovnováhy mikroorganizmů v ústech a tím i udržování zdravých dásní.

Ústní voda

Ústní voda slouží jako velmi účinný doplněk ke správnému čištění zubů.
Ústní voda přispívá k prevenci zubního kazu, zpomaluje tvorbu zubního plaku a ochraně dásní. Denním používáním ústní vody udržujeme nízký počet bakterií a tím zamezujeme i zápachu z úst. Ústní voda zanechává příjemný a osvěžující pocit dokonalé čistoty v ústech.

Dle obecného doporučení stomatologů by ke správné komplexní péči o zuby měli dospělí i děti používat nejen zubní pastu se zubním kartáčkem, ale i ústní vodu. Záleží tedy jen na Vás, jakou péči chcete věnovat svému chrupu. Nezapomeňte, že zuby jsou důležitou součástí našeho těla.

Péče o zuby za přijatelné ceny

Chcete nakoupit přípravky na zuby za příznivou cenu? Ušetřete nejen peníze, ale i svůj čas a nakupte v našem e-shopu mocdobre.cz.