finish logoVybrat vyhovující prostředek na mytí nádobí do myčky je docela oříšek. Každý má jiné preference, myje různé množství nádobí, nebo dbá na ekologii. Tablety do myčky jsou jednoduché řešení problému. Sáhnete do krabice, vytáhnete tabletu a vše v jednom vložíte do myčky.

Vyžadují tablety do myčky přidání soli a leštidla?

Tablety do myčky obvykle obsahují změkčovače vody, ale při tvrdosti vody nad 21°dH se musí použít dodatečná regenerační sůl do myčky. Při nákupu tablet do myčky si na obalu ověřte, zda již obsahují změkčovače vody a při jaké tvrdosti vody je potřeba použít i regenerační sůl.

Leštidlo není nutné používat spolu s tabletami, pokud tyto již v sobě leštidlo mají. To vždy zjistíme z obalu. Ale pokud zjistíme, že na skle ulpívají po umytí v myčce kapky, zkusíme k tabletám leštidlo přidat. V zásobníku na leštidlo lze nastavit, jak moc jej bude myčka dávkovat. Podle mycích výsledků dávkování upravíme.

Na obalu se dá také zjistit, jestli tablety obsahují složky chránící proti mechanickému poškození skla (vypadá jako poškrábané). Některé ne, proto k nim přidáme automaticky leštidlo.

Může se stát, že při použití tablety do myčky a leštidla zůstavají na nerezovém nádobí duhové skvrny. V tomto případě ubereme dávkování leštidla, nebo jej necháme dojít a další už nepřidáváme.

Jaký program je vhodný u tablet do myčky?

Při používání tablet do myčky se doporučuje používat program kolem 55°C. Je-li na naší myčce "automatický" program, používáme tento. Myčka si sama upraví teplotu vody (u uvedeném rozmezí) a délku mycího cyklu. Při tomto programu se čisticí prostředky obsažené v tabletě využijí nejefektivněji.

U některých tablet se nedoporučuje spouštět krátký program. Dochází totiž k tomu, že během krátkého času nedojde k rozpuštění všech složek a nádobí se umyje špatně, tableta se nerozpustí úplně, nebo zanechá zbytky na nádobí.

Jestliže naplníme myčku jen do poloviny a zvolíme funkci "poloviční náplň", tableta do myčky zůstane z poloviny nevyužitá. Proto raději plníme myčku co nejvíce, abychom co nejlépe využili množství vody, teplotu a vynaloženou energii.

Když tablety do myčky nevyhovují

Jestliže jste zvyklí dávat do myčky poloviční náplň, dobrou alternativou k tabletám je prášek do myčky nebo gel do myčky. V této formě se prostředky do myčky lépe dávkují a množství můžete přizpůsobit naplnění myčky.

Využijte akční ceny našeho sortimentu čisticích prostředků a ušetříte!